Filter Results

Search results

Banana, 0.5 Pound, $0.30 avg/ea

Banana

 Banana, 0.5 Pound
Banana, 0.5 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$0.30 avg/ea was $0.40 avg/ea$0.59/lb

Plums, Red, 0.313 Pound, $1.25 avg/ea

Plums, Red

 Plums, Red, 0.313 Pound
Plums, Red, 0.313 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$1.25 avg/ea$3.99/lb

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Mango, 5 Each, $5.99

Fruit Rolls, Apple-Pear Mango

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Mango, 5 Each
Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Mango, 5 EachOpen product description
$5.99$1.20 each

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Raspberry, 5 Each, $5.99

Fruit Rolls, Apple-Pear Raspberry

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Raspberry, 5 Each
Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Raspberry, 5 EachOpen product description
$5.99$1.20 each

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Strawberry, 5 Each, $5.99

Fruit Rolls, Apple-Pear Strawberry

Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Strawberry, 5 Each
Bear Fruit Rolls, Apple-Pear Strawberry, 5 EachOpen product description
$5.99$1.20 each

California Nectarines, 1 Pound, $3.99/lb

California Nectarines, 1 Pound
California Nectarines, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.99/lb$3.99/lb

California Peaches, 1 Pound, $3.49/lb

California Peaches, 1 Pound
California Peaches, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Caribbean Royale Ice Cream Red Papaya, 1 Pound, $1.99/lb

take out Ice Cream

Caribbean Royale Ice Cream Red Papaya, 1 Pound
Caribbean Royale Ice Cream Red Papaya, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$1.99/lb$1.99/lb

Felix Lingonberries, 10 Ounce, $5.99

Felix Lingonberries are a true Swedish delicacy. This jam is traditionally used with many dishes, from pancakes to meats, and the Swedes simply love it with their meatballs and mashed potatoes! With a unique combination of sweet and tart flavors, similar to cranberries, Felix Lingonberries are a perfect and delicious complement to many everyday dishes.

Felix Lingonberries, 10 Ounce
Felix Lingonberries, 10 OunceOpen product description
$5.99 was $7.49$0.60/oz

Fresh Aloe Vera Leaves, 1 Each, $2.99

Fresh Aloe Vera Leaves, 1 Each
Fresh Aloe Vera Leaves, 1 EachOpen product description
$2.99

Fresh Coconut, 1 Each, $2.50

Fresh Coconut, 1 Each
Fresh Coconut, 1 EachOpen product description
$2.50

Fresh Kiwi Fruit, 1 Each, $0.66

Fresh Kiwi Fruit, 1 Each
Fresh Kiwi Fruit, 1 EachOpen product description
$0.66

Fresh Mangoes, 1 Each, $2.99

Fresh Mangoes, 1 Each
Fresh Mangoes, 1 EachOpen product description
$2.99

Fresh Yucca, 1 Pound, $1.29/lb

Fresh Yucca, 1 Pound
Fresh Yucca, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$1.29/lb$1.29/lb

Native Forest Papaya Chunks - in Organic Pineapple Juice, 14 Ounce, $5.99

Organic. Fresh cut & packed. Vegan.

Native Forest Papaya Chunks - in Organic Pineapple Juice, 14 Ounce
Native Forest Papaya Chunks - in Organic Pineapple Juice, 14 OunceOpen product description
$5.99$0.43/oz

Native Forest Pineapple Chunks, 100% Organic, 14 Ounce, $5.99

For snacking & baking. Native Forest Organic Pineapples are sustainably grown and packed according to principles of organic agriculture. Organic farms nourish soil, promote biodiversity, provide a premium to farmers and produce some of the tastiest fruit in the world. We select the finest, field-ripened organic pineapples, then cut and pack the fresh fruit in the world. We select the finest, field-ripened organic pineapples, then cut and pack the fresh fruit in its own organic juice. Nothing is added or removed. Your family will love the great taste of Native Forest Organic Pineapple: consistently sweet, naturally tart and always delicious. The quality that you taste is a hint of the care behind this and every Native Forest product. A family owned vegetarian company since 1978. Convenience Without Compromise.

Native Forest Pineapple Chunks, 100% Organic, 14 Ounce
Native Forest Pineapple Chunks, 100% Organic, 14 OunceOpen product description
$5.99$0.43/oz

Peaches Yellow Flesh, 1 Pound, $3.49/lb

Peaches Yellow Flesh, 1 Pound
Peaches Yellow Flesh, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Plantains Plantain Green, 1 Each, $0.66

Plantains Plantain Green, 1 Each
Plantains Plantain Green, 1 EachOpen product description
$0.66

Plums Black, 1 Pound, $3.49/lb

Plums Black, 1 Pound
Plums Black, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Produce Cut Melon, 1 Each, $2.49

Fresh Cut Honeydew Melon

Produce Cut Melon, 1 Each
Produce Cut Melon, 1 EachOpen product description
$2.49

Produce Fresh Cut Cantaloupe, 1 Each, $1.99

Produce Fresh Cut Cantaloupe, 1 Each
Produce Fresh Cut Cantaloupe, 1 EachOpen product description
$1.99

Produce Peach Georgia Fuzzies, 1 Pound, $3.49/lb

Produce Peach Georgia Fuzzies, 1 Pound
Produce Peach Georgia Fuzzies, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Produce Plums Imported, 1 Pound, $3.49/lb

Produce Plums Imported, 1 Pound
Produce Plums Imported, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Produce Starfruit, 1 Each, $2.99

Produce Starfruit, 1 Each
Produce Starfruit, 1 EachOpen product description
$2.99

Squash Chayote, 1 Each, $2.50

Squash Chayote, 1 Each
Squash Chayote, 1 EachOpen product description
$2.50

Summerip Peaches, 1 Pound, $3.49/lb

Fresh Tree Ripened Peaches

Summerip Peaches, 1 Pound
Summerip Peaches, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$3.49/lb$3.49/lb

Vermont Village Apple Sauce, Organic, Unsweetened, 4 Each, $5.49

Apple Sauce, Organic, Unsweetened

Vermont Village Apple Sauce, Organic, Unsweetened, 4 Each
Vermont Village Apple Sauce, Organic, Unsweetened, 4 EachOpen product description
$5.49$1.37 each

Vermont Village Applesauce, Organic, Peach, 24 Ounce, $7.49

USDA organic. Kettle cooked & gluten free. Non GMO Project verified. nongmoproject.org. It's All About the Apples: In 1977 we began gathering apples from abandoned homestead orchards here in Vermont - finding forgotten heirlooms in our neighboring hills and pastures. Since much of our fruit grew wild and untended it made sense to let its natural character and taste shine through. So we became the first company to sell additive-free, no-sugar added, all-natural applesauce to supermarkets, and we were certified as an organic processor many years before most of our customers knew what organic meant. Today, our 100% pesticide-free organic applesauce is still made by cooking whole apples in small-batch kettles. Maybe it's because 9-12 apples go into each 24-ounce jar that here in Vermont people constantly tell us: It tastes just like my grandmother used to make! www.vermontvillageapplesauce.com. Certified organic by Vermont Organic Farmers, LLC.

Vermont Village Applesauce, Organic, Peach, 24 Ounce
Vermont Village Applesauce, Organic, Peach, 24 OunceOpen product description
$7.49$0.31/oz

Vermont Village Applesauce, Unsweetened, 24 Ounce, $7.49

USDA Organic. It's all about the apples. In 1977 we began gathering apples from abandoned homestead orchards here in Vermont - finding forgotten heirlooms in our neighboring hills and pastures. Since much of our fruit grew wild and untended it made sense to let its natural character and taste shine through. So we became the first company to sell additive-free, no-sugar-added, all-natural applesauce to supermarkets, and we were certified as an organic processor many years before most of our customers knew what organic meant. Today, our 100% pesticide-free organic applesauce is still made by cooking whole apples in small-batch kettles. Maybe it's because 9-12 apples go into each 24-ounce jar that here in Vermont people constantly tell us. It tastes just like my grandmother used to make! www.VermontVillageApplesauce.com. Certified Organic by Vermont Organic Farmers, LLC.

Vermont Village Applesauce, Unsweetened, 24 Ounce
Vermont Village Applesauce, Unsweetened, 24 OunceOpen product description
$7.49$0.31/oz

Watermelon Seedless Chunks, 1 Pound, $5.99/lb

Watermelon Seedless Chunks, 1 Pound
Watermelon Seedless Chunks, 1 PoundOpen product description
Final cost based on weight
$5.99/lb$5.99/lb